Paul Pogba, rikthimi po afron. Është vetë mesfushori francez i Juventusit ai që jep sinjale të tilla në profilin e tij social. Videoja e fundit, paksa si Ibrahimovic, tregon stërvitjen e “Oktapodit”, pasi vendosi që dëmtimin e meniskut ta tejkalojë me terapi konservatore, pa iu drejtuar kirurgjisë.

Për të kornizuar videon ka një fjali, për t’u interpretuar. Është e qartë se Pogba ka një dëshirë të madhe për t’u rikthyer në lojë, për të rifilluar kampionatin me fanellën e Juventusit, nën urdhrat e Allegrit.

Francezi ka qenë gjithmonë në stadium për të mbështetur bardhezinjtë në javët e fundit, por është e qartë se ai do të donte t’i ndihmonte ata direkt nga fusha, duke zënë vendin e tij si titullar në mesin e fushës, si në ligë ashtu edhe në Champions League.

Ne po flisnim për fjalinë që do të interpretohej. Pogba shkruan ‘Loading’ dhe pranë saj vendos një orë të vogël me rërë. Me pak fjalë, kthimi i tij është në ‘loading’.

Megjithatë, përpara se të veshë fanellën dhe pantallonat e shkurtra në një lojë, do t’i duhet të kalojë nga terapia në vrapim në fushë. Dhe pastaj të gjejë topin.

Me pak fjalë, ja ku jemi, por jo shumë përpara. Do të duhet ende pak kohë që “Oktapodi” të konsiderohet sërish një blerje e re e Juventusit.