Big Brother VIP Albania 2 ka nisur me shumë ngjarje dhe dinamika që ka mbajtur të gozhduar publikun para ekranit. Situatat dhe debatet në shtëpinë më të famshme në Shqipëri janë bërë temë diskutimi e përditshmërisë së shqiptarëve.

Padiskutim që banori më i komentuar i këtij edicioni është këngëtari Luiz Ejlli. Të martën në Big Brother VIP u bë pjesë edhe humoristi shkodran Tan Brahimi, ku pas hyrjes spektakolare vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes ku njihet për batutat e tija pikante.

Rasti i fundit ishte mbrëmjen e kaluar teksa banorët po prisnin spektaklin e ‘Cabarent Night’, teksa Luizi nisi tlë ankohej tek Tani për mënyrën se si ai do shikohet jashtë dhe aq më tepër në qytetin e tyre në Shkodër.

Luizi i tha Tanit se i druhej një paragjykimi që ndodh rëndomtë në shoqerinë tonë kur një person është në qendër të vëemendjes ato mundohen që ta injorojnë apo ironizojnë…