Maestro Armaldo i tha Kristit gjatë një bisede që po bënin në dhomën e ndenjes, se Luizi shkon shumë mirë me Olta Gixharin…

Sipas tyre, edhe pse Luizi dhe Olta debatojnë shpesh herë me njëri-tjetrit, ata gjithësesi shkojnë mirë. Armaldo: Kur vjen puna për tulla, ky e ngren, Olta i fut shkelmin.

Tre banorët disktuan edhe për Ronaldon, i cili doli nga shtëpia spektaklin e kaluar. Luizi tha se e ‘ngriti’ ai Ronaldon, duke i thënë ‘Butterfly’, ku ky i fundit nisi të qante prej kësaj situate, dhe shkoi për ngushëllim tek Olta.

Ishte Olta ajo, që sipas Luizit, e përcolli Ronaldon nga shtëpia.