Drejtori sportiv i Milanit, Paulo Maldinit, ka folur në lidhje me merkaton. Zyrtari i lartë i kuqezinjëve ka bërë me dije se po punojnë të afrojnë mbrojtësin Tomori të ekipit të Chelseas.

“Tomori? Nëse e ndjekim dhe u përpoqëm ta merrnim edhe disa muaj më parë, kjo do të thotë që pamë disa karakteristika të duhura tek ai për ta vendosur së bashku me mbrojtësit tanë.

“Mandzukic? Ne e njohim mirë karakterin e Marios, kemi biseduar me të. Ne nuk këshillohemi me lojtarët tanë, është klubi që na udhëzon. Kemi kontakte të drejtpërdrejta me trajnerin.

“Në futboll, djemtë e mirë nuk janë të mjaftueshëm, jo ​​se Mario nuk është. Grupi gjithashtu tërheq ata që janë pak më ndryshe, unë nuk flas për Mario por në përgjithësi”