Ciro Immobile, sulmuesi i Lazio-s dhe Italisë, është kritikuar ashpër pas golit të humbur kundër Holandës të mërkurën në mbrëmje.

Trajneri Mancini e ka mbrojtur në konferencë për shtyp pas ndeshjes, por ka dashur t’i japë zemër sulmuesit edhe nëpërmjet Twitter-it:

“Ciro, do të shënosh golin vendimtar kundër Polonisë dhe kjo vlen për të gjithë sulmuesit tanë. Forca Italia”.