Po flasim për Mario Mandzukic. Sulmuesi kroat arriti në Milano të dielën në mbrëmje dhe është gati të bëhet zyrtarisht lojtar i ri i kuqezinjve. Ekzaminimet mjekësore priten sot dhe kontrata do të nënshkruhet deri në qershor 2021, me mundësinë e rinovimit vjetor për ish-sulmuesin e Juventusit. Kroati është gati të kthehet në Serie A pak më shumë se një vit pas lamtumirës së tij na bardhezinjtë e Torinos.

Në moshën 34 vjeç, sulmuesi në fjalë kthehet në Itali me rolin e zëvendësit Ibrahimovic në sulmin e Milanit, por edhe si një armë shtesë për Piolin, që do të shfrytëzohet gjatë ndeshjeve. Ai luan edhe si qendër-sulmues, por edhe si sulmues anësor, një rol i përshtatur atij nga Allegri në kohën e Juventusit.

Pas 162 paraqitjeve, 44 golave ​​dhe 4 titujve të kampionit në Torino, Mandzukic kthehet në Itali me mundësinë e zbritjes nga froni të Juves, e cila u largua shumë nga titulli i dhjetë radhazi, pas humbjes së mbrëmshme të ndeshjes direkte ndaj Interit.