Lothar Matthaus ka kritikuar zgjedhjet e bëra nga Bayern Munich në merkaton  e verës së kaluar.

“Duhet të them të vërtetën dhe të kritikoj drejtuesit bavarezë”, ka thënë legjenda e futbollit gjerman për Sky Sport Germany.

“Me largimet e Coutinho, Perisic dhe Thiago Alcantara kanë humbur tre lojtarë të rëndësishëm që i jepnin thellësi skuadrës”.

“Pa këta të tre, skuadra ka humbur cilësi në një sezon të gjatë dhe me ndeshje të gënjeshtra si ky”.