Kylian Mbappe deklaroi se është i lumtur te PSG, por ishte një mënyrë e mirë për të hedhur topin te klubi i Real Madridit. Francezi pret ofertën e presidenti Florentino Perez.

Ai nuk ka pranuar rinovimin e klubit të PSG dhe tani shpreson që të ulet në bisedime me madrilenët. Rroga e tij është e frikshme, por kampioni i botës e ka ëndërr të luajë me “Los Blancos”.

Kjo është një arsye e fortë se pse Mbappe dëshiron të kalojë në Spanjë. Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë në merkaton e ardhshme, pasi priten zhvillime të rëndësishme për 22-vjeçarin.