Sulmuesi i PSG, Kylian Mbappe, është i bindur për të ardhmen e tij. Sulmuesi francez dëshiron të largohet nga PSG dhe do me çdo kusht që të bashkohet me Real Madridin.

Kampionët e Francës nuk duan të humbasin shërbimet e lojtarit dhe po mundohen ta bindin. Sulmuesi nuk ka ndërmend të bindet. Ai nuk është ulur në bisedime me klubin e tij.

Mbappe dëshiron me patjetër që të jetë zëvendësuesi i Benzema. Reali po bën gjithçka që të arrijë te lojtari. Perez po mendon planin përfekt për kampionin e botës.