Antonio Imborgia, menaxheri i mesfushorit të Sassuolo-s, Hamed Traore, ka bërë disa deklarata për calciomercato.it, duke folur për të ardhmen e lojtarit:

“Juventus ka rënë dakord për çmimin me Sassuolo-n në rast se do të donte ta merrte në Torino”.

“Nuk e mbaj mend se cili është çmimi, por mund të them me siguri se është arritur një marrëveshje dhe të shohim se çfarë do të ndodhë verën e ardhshme”, ka deklaruar menaxheri i mesfushorit.