Ditën e supersfidës së Serie A, mes kuqezinjve kryesues dhe kampionëve në fuqi, prestigjiozja italiane “Gazzetta dello Sport” ka kujtuar një moment nga e shkuara e kësaj përballjeje: “Më 6 prill 1997, Milani dhe Juventusi u takuan në “San Siro”. Ishte një nga ato ndeshjet, që ka mbetur si plagë e hapur në zemrën e tifozëve kuqezinj. Çfarë triumfi i Juventusit, me “Djallin” duke u shembur nën goditjet e Vieri, Jugoviç, Amoruso dhe Zidane.