Capucho Jeda, ish-sulmues i Cagliari-t dhe Lecce-s ka komentuar ecurinë e Milan-it në Serinë A.

“Të hënën kam par ënjë Milan që luante me cigare në gojë”, ka thënë braziliani.

“Calabira është bërë një fenomen me Pioli-n, para tij të bënte të vije duart në kokë. Pyesnim veten se cc’donte ai te Milan-i, tani po tregon gjëra të tjera”.

“Pioli është një nga tarjnerët me ndikimin më të madh në Itali”.