Milan ka siguruar shërbimet e Mario Mandzukic.

Sipas Sportmediaset, kroati do të zbarkojë nesër në Milano për vizitat mjekësore dhe më pas do të jetë në dispzoicion të trajnerit Pioli.

Lojtari do të nënshkruajë një kontratë prej gjashtë muajsh me opsion për ta rinovuar.

Goditja e radhës e kuqezinjve pritet të jetë mbrojtësi i Chelsea-t, Fikayo Tomori.

Kuqezinjtë do ta marrin 23-vjeçarin me formulën e huazimit dhe të drejtën e blerjes të fiksuar për 30 milionë euro.

Orë të nxehta në merkato për Milan-in, që synon t’i ketë të dy lojtarët në Milanello në fillimin e javës.