Milani duket shumë pranë nënshkrimit me mesfushorin Hakan Calhanoglu. Turku ka kërkuar që të rinovojë me “shifra të frikshme” për “Djallin”. Marrëveshja dukej larg fillimisht, por duket se tani nuk do të vonojë.

Mesfushori ndihet i lumtur në “San Siro” dhe ka ulur pretendimet e tij. Milani nga krahu tjetër ka rritur ofertën dhe mendohet se shumë shpejt do të rinovohet kontrata.

Calha ka qenë shumë në formë këtë vit. Turku ka arritur formën e tij më të mirë dhe është përshtatur krejtësisht me skemat e trajnerit Stefano Pioli. Ai është kthyer në senator te skuadra kryesuese e Serie A.