Mëngjesi është koha e përkryer për të shijuar një kafe të mirë. Adhuruesit e mëngjesit shtojnë gjithashtu një gotë lëng portokalli të sapo shtrydhur në ritualin e tyre të mëngjesit për t’u mbushur me vitamina. Një “recetë” e re e publikuar në TikTok që përmban pikërisht këta përbërës, ka tronditur njerëzit e internetit: lëngu me kafe ekspres.

Përdoruesi Bun Daddy i “befasoi” të gjithë ndjekësit e tij me këtë përzierje të çuditshme dhe shumë prej tyre nxituan të testonin “pijen” e re. Videoja, e cila mori 1.6 milionë shikime, u bë virale në ueb duke gjeneruar miliona komente.

“Lëngu i portokallit me kafeinë – ose kafeja e portokallit, është ylli i ushqimit të momentit”, ka shkruar një përdorues nën klip. “Kafe + lëng portokalli: një përzierje e thjeshtë dhe origjinale”, ka komentuar një tjetër.

Në video, tiktoker shpjegon edhe mënyrën se si bëhet ky kombinim i çuditshëm. “Doni të hidheni në zhytje? Nuk mund të ishte më e lehtë”, tha ai. “Përzieni lëngun tuaj të preferuar të portokallit, pa tul dhe mundësisht të ngrirë, me një ekspres të ftohtë në një enë të përshtatshme. Gjithçka që duhet të bëni është të shijoni këtë pije të mrekullueshme.

Ata që janë më pak të prirur për të testuar përzierje të reja mund të dëgjojnë gjithmonë komentet e shumta rreth këtij kombinimi, të publikuara nga përdorues të ndryshëm në rrjetet sociale. Disa kanë thënë se bashkimi mes lëngut të portokallit dhe ekspresit krijon një shije të paimagjinueshme, një shije të papërshkrueshme dhe një ekuilibër “perfekt”.

Megjithatë, ndërsa përzierja është bërë virale, duke rritur sythat e shijes së disa testuesve, për të tjerët, pija lë një shije të hidhur të keqe në gojë.

Një nga gazetarët e platformës Aufeminin, një dashamirës i vërtetë i kafesë sipas revistës, e ka përjetuar këtë “bashkim” të veçantë, por nuk është “rrëmbyer” plotësisht prej tij. Një gjë është e sigurt: me këtë recetë, mëngjesi nuk do të ketë më kurrë një shije të njëjtë.

 

@queerlygay

@bundaddy what am I supposed to do? I can’t be drinking this at work #lgbt #queer #lesbian #wlw #lgbtqia

♬ original sound – Lauren