Do të jetë e vërtetë që dashuria nuk ka moshë dhe megjithatë Elina Fernández dhe Eduardo Constantini janë një nga çiftet më të përfolur dhe më të kritikuar në botë. Arsyeja? Për shumë nuk është e mundur që një burrë i vjetër dhe një grua e re të martohen pa interes.

Në fakt ajo është 30 vjeç, ndërsa ai 73. Modelja e re u martua me milionerin vetëm pak muaj pasi u takua me të dhe deklaroi se në mes kishte një “dëshpërim” që e bëri të thoshte “po” kaq shpejt.

Për të qenë të saktë, duhet thënë se Eduardo konsiderohet njeriu më i pasur në vend. Constantini ka një pasuri mbi një miliardë dollarë, si dhe një kompleks rezidencial në Miami që i sjell fitime të mëdha çdo ditë.

Megjithatë, për bashkëshorten e tij, Elinën, kjo nuk do të kishte rëndësi. Ajo pretendon se është dashuruar me të sapo e ka njohur dhe pas nëntë muajsh lidhje kanë vendosur të martohen.

30-vjeçarja tregoi se kishte frikë të dashurohej sërish, pasi kishte në plan të shkonte edhe në Evropë, por fati e befasoi dhe u takua me Eduardon, edhe pse Elina rezistoi nga frika se mos rrëmbehej nga dashuria. .

“Sa herë që jam shumë i interesuar për dikë, përpiqem të iki nga situata. Po kaloja një kohë shumë të lumtur në jetën time dhe do të shkoja të punoja në Evropë. Kisha frikë nga dashuria. Isha shumë i kënaqur me veten dhe nuk doja të bëja një gabim. Isha beqar dhe nuk doja të takoja askënd”.

Fotot e dasmës i tregojnë të lumtur dhe duket se po argëtohen shumë gjatë ceremonisë dhe festimeve, duke konfirmuar se sa e vërtetë mund të jetë historia e tyre.

Elinës nga ana e saj nuk i interesojnë akuzat që i bëjnë njerëzit, si p.sh. se ajo është një fillestare. Madje, ajo siguroi se mes saj dhe Eduardos ka dashuri të vërtetë.