Reebekah Vardy, gruaja e futbollisti Jamie Vardy, ishte duke u përgatitur mbrëmë për të evakuuar shtëpinë e saj të pushimit, pasi u “pushtua” nga zjarret e tmerrshme në Portugali.

Flakët janë afër vilës ku po qëndrojnë Becky, 40 vjeçe, dhe pesë fëmijët e saj. Bashkëshorti i shqetësuar Jamie, 35 vjeç, është në Leicester për para-sezonin me ekipin e tij. Zjarret kanë përfshirë Evropën me Portugalinë të goditur keq.

Reebekah e tmerruar mund të shohë tym kudo, ndërsa zjarret e shkurreve shpërthejnë rreth vilës së saj luksoze për pushime…

Gruaja e sulmuesit të Leicesterit ka paketuar valixhet e saj, teksa ajo dhe pesë fëmijët e saj përgatiten të ikin nga tavolina prej 8 milionë funtesh.

Furnizimet me ujë janë ndërprerë në resortin ekskluziv në Portugali, ndërsa Jamie i shqetësuar, 35 vjeç, është në kontakt të vazhdueshëm përsëri në Leicester, shkruan The Sun.

Ajo vjen ndërsa zjarret shpërthejnë në një Evropë përvëluese, ndërsa në MB komiteti i urgjencës së qeverisë Cobra u mblodh dje. Mbrëmë një burim tha për Vardys: “Ka qenë e tmerrshme. Fqinjët e tyre janë evakuuar të gjithë dhe një nga një banorëve u thuhet të largohen nga shtëpitë e tyre.

“Becky mund të shohë tym kudo dhe ajo është e tmerruar nga fëmijët që e thithin atë. Uji gjithashtu është në rënie, kështu që ajo mbështetet në ujin në shishe, i cili, padyshim, ka vetëm një sasi të kufizuar në shtëpi.

“Jamie dhe miqtë dhe familja e tyre në shtëpi kanë qenë të gjithë të shqetësuar. Gjërat po zhvillohen çdo orë, por ajo po lutet që brigadat e zjarrfikësve, të cilët kanë qenë të shkëlqyer, t’i kthejnë gjërat nën kontroll.”

Zjarret mund të shihen nga ballkoni i vilës me gjashtë krevate të Becky-t, e cila krenohet me tre pishina, një palestër dhe sauna. Flakët kanë rënë mbrëmë në një fushë golfi në resort, i cili është në jug të vendit.