Kate Ferdinand ka zbuluar se ajo dhe bashkëshorti i sja, Rio, kanë pësuar një abort spontan 12 javë pas shtatzënisë. Ish-ylli i “The Only Way Is Essex”, u fut në Instagram për të zbuluar lajmin tronditës, teksa u tha fansave se ishte “shkatërruar” nga humbja.

Kate, 31 vjece, e cila mirëpriti djalin e saj Cree me burrin Rio, 43 vjec në vitin 2020, postoi një foto bardh e zi të saj me një fustan spitali.

Ajo zbuloi se kishte pësuar një abort me fëmijën e saj të dytë: “Herën e fundit që isha në këtë spital po bëja Cree, por këtë herë ishte sepse foshnja jonë nuk kishte rrahje zemre në skanimin tonë 12-javor dhe unë duhej të operohesha”, shkroi Kate.

“Ne ishim shumë të emocionuar dhe po planifikonim një hapësirë ​​për fëmijën tonë të ri në familjen tonë, thjesht mezi prisnim të ndanim lajmet tona me të gjithë ju, por për fat të keq ndonjëherë jeta thjesht nuk shkon ashtu siç planifikojmë.

Disi nuk i gjej dot fjalët… Absolutisht jam e shkatërruar dhe zemërthyer. Nuk mund të isha më mirënjohëse për përqafimet që mora nga femihjet e mi, nga dera e spitalit, deri kur arritëm në shtëpi”, shkroi ajo.

Miqtë dhe fansat e saj vërshuan për të ofruar mbështetje dhe për t’i dërguar Kate dashurinë e tyre në momentin e vështirë.

Kate Ferdinand mirëpriti fëmijën e saj të parë, djalin e vogël Cree, me ish-futbollistin Rio në dhjetor 2020. , një vit pas dasmës së tyre. Ish-ylli i televizionit britanik është gjithashtu një nënë për tre fëmijët e Rios nga martesa e tij me Rebecca Ellison, e cila vdiq në vitin 2015 në moshën 34-vjeçare pas një beteje me kancerin e gjirit.