Tifozët e futbollit kanë mbetur pak të hutuar pasi Lionel Messi ka parë brenda pantallonave të shkurtra të Marco Verratt-it përpara fitores së PSG ndaj Toulouse.

Përpara fillimit të ndeshjes, lojtarët u rreshtuan në tunel dhe ishin gati lojë. Por Verratti dukej se kishte një problem me pantallonat e shkurtra dhe i kërkoi Messit ta ndihmonte.

Kështu pa hezitim argjentinasi tërhoqi pantallonat e shkurtra dhe shikoi brenda për të identifikuar problemin, i cili mund të jetë shkaktuar nga një etiketë.

Incidenti ra në sy të disa tifozëve në rrjetet sociale, të cilët e kanë konsideruar sjelljen e Messit zbavitëse, por edhe të pazakontë.

VIDEO – MOMENTI “INTIM” MES VERRATTIT DHE MESSIT – VIDEO

Një tifoz shkroi: “Pse Messi po kontrollon të pasmet e Verratti-t?”. Një tjetër shtoi: “Ai po e shijon jetën e tij dhe jam i sigurt se Verratti po e shijon akoma më shumë”. Dhe një i tretë tha: “Po tradhton Antonella-n.”

Dyshja ka treguar se kuptohet shumë mirë edhe në fushën e lojës pas një kombinimi të shkëlqyer për golin e dytë të Paris Saint-Germain.

Verratti gjeti Messi-n me një top të gjatë të mrekullueshëm, i cili më pas e mori topin përpara dhe e pasoi te Kylian Mbappe, që realizoi me lehtësi.