Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata, ka folur në lidhje me eksperiencën e tij te skuadra italiane. Ai ndihet shumë i nderuar për faktin se luan me ekipin italian përkrah Cristiano Ronaldos dhe Dybalas.

“I njoh të gjitha lëvizjet që ai bën. Puna ime është të tërheq lojtarët pas vetes. Është një kënaqësi që luaj në krah të Cristiano Ronaldos. E shijoj shumë lojën me te.

“Ideja e të luajturit me Cristiano Ronaldos dhe Paulo Dybalasë më ka tonditur dhe në verën e kaluar kur më erdhi propozimi i Juventusit. Është çmenduri që do ja them dhe fëmijëve”, – tha sulmuesi i Juventusit.