E bujshme nga Spanja: siç raportohet nga Mundo Deportivo Atlético Madrid dhe Barcelona kane qene duke negociuar shitjen e Alvaro Moratas te Blaugrana. Situatë befasuese duke patur parasysh se sulmuesi kishte bere mire me Diego Simeone, i cili deri më tani i ka dhënë gjithmonë një fanellë titullari, të shlyer me dy gola.

Nderkohe, u perfol edhe per faktin se pikerisht parate qe Atletico ka per ti dhene Barcelonas nese mban Griezmann sipas aktivizimit, mund te kalonin ne saje te kartonit te Morata-s. Presidenti Laporta theksoi se pas Bellerin dhe Marcos Alonso do te kishte dhe nje surprize.

Tifozet besuan se do te ishte sulmi. Por, vete Morata ka postuar foto me fanelen e Atletico Madrid duke hedhur poshte gjithcka dhe duke vendosur te qendroje te Atletico Madrid.