Pjepri është padyshim një nga frutat më të mirë verës. Megjithatë, pak njerëz e dinë se nga farat e tij përftohet një ujë me aromë që është edhe më shumë freskues, veçanërisht nëse pihet i freskët. Ja si ta përgatisni në shtëpi pa asnjë kosto.

Farat e pjeprit, edhe pse më pak të njohura se ato të kungullit dhe lulediellit, janë po aq të mira dhe të dobishme.

Karakteristikat e pabesueshme që mund të mos i dini

Këto fara janë vërtet në anën e mirëqenies: përmirësojnë funksionin e zorrëve, mbrojnë zemrën dhe forcojnë sistemin imunitar, kundërveprojnë me dhjamosjen e lokalizuar, duke favorizuar rritjen e masës muskulore.

Më pas kryejnë një veprim anti-inflamator, antibakterial, antimykotik dhe kundërveprojnë stresin oksidativ, janë antikancerogjenë, nxisin gjumin dhe mbajnë nën kontroll hormonin e stresit dhe ulin presionin e gjakut; me pak fjalë, ato janë një kurë e vërtetë.

Ato mund të hahen të thekura në furrë ose të përdoren për të përgatitur ujë me aromë, pije perfekte për ditët më të nxehta të verës.

Si të përgatisni ujin e aromatizuar

Kjo pije është e përballueshme dhe e qëndrueshme, dhe mund të përgatitet në çdo kohë; për më tepër, nuk ka sheqer të shtuar.

Përbërësit e nevojshëm janë thjesht dy: një litër ujë natyral dhe farat e pjeprit (me edhe pak tul).

Ja si të veprohet: derdhni ujin në një mikser; shtoni farat dhe tulin, vini në punë pajisjen dhe përziejini për disa çaste derisa të përftohet një tretësirë ​​homogjene.

Në këtë pikë, merrni një tas dhe një peshqir kuzhine: derdhni gjithçka në tas, duke e filtruar përmes leckës për të eliminuar mbetjet e farave. Thjesht duhet ta transferoni ujin e pjeprit në një enë dhe ta ruani në frigorifer.