Përmes llogarisë së saj në Instagram, ka reaguar motra e ish-konkurentes së “Big Brother Vip 2” Kejvina Kthjella, e cila u perjashtua nga vëllai i madh pas shuplakës ndaj Luizit.

Motra e Kejvinës, Dorisa Kthella,  sqaron edhe ndjeksit pse mesazhi për Luizin u dërgua me dron mbi shtëpinë e Big Brother. Statusi i plotë i saj:

“Pas perplasies dhe debatit te Kejvines me Luizin naten e prime-t dhe shkuarjes ne gjuajtien me shpullë. kemi tentuar disa here te kerkojme falje publike per kete gjest jo te hijshem, Luizit personalisht dhe familjes se tij, por nuk na eshte lejuar.

Keivina disa dite me pare u ka kerkuar falie fansave te ti, por sot arriti me ne fund ti conte nie mesazhe me dron, per ti kerkuar falje per veprimin qe ka kryer.

Jo vetem Luizit por te githe shikuesve u kerkoime ndiese sepse nuk jemi njerez te rritur me dhunë, por jeta indonjehere te ve para zgjedhjeve te gabuara. Nuk eshte Kevina ajo qe pate ate nate”.