Një vilë me pishinë dhe hidromasazh me pamje nga liqeni për relaksim me mikeshat. Belen dhe Cecilia Rodriguez u nisën për në Lario së bashku me Martina, Antonia, Patrizia, Pamela dhe Cristina për një fundjavë “alkoolike” dhe relaksuese.

Ato filluan duke bërë dolli në një vaskë me hidromasazh mes bikini-ve të nxehta dhe gotave të ngritura. Çfarë do të kenë në mendje dhe si do të përfundojë?

“Situata është kjo: ne po nisemi vetëm femra për një fundjavë shumë… intensive, stimuluese”, njofton Belen Rodriguez, duke filmuar grupin në makinë përpara se të udhëtojë.

Në krah të saj është motra. Destinacioni: Liqeni i Komos. Sapo mbërrijnë, Martina tregon këmbën e saj të mbështjellë me akull dhe shkruan: “Faleminderit Belen që më shkele këmbën me rrotën e makinës. Për fat kam dy. E nisëm mirë”.

Pastaj argëtimi fillon në vaskën me hidromasazh. Të gjithë me bikini dhe me një gotë në dorë bisedojnë lirshëm. Më e egra shfaqet menjëherë Cecilia e cila ngre dy gota dhe lëkundet para objektivit. Nga ana tjetër, Belen relaksohet duke treguar veshjen e saj të papërmbajtshme dhe sensuale.

Më pas grupi mblidhet për darkë dhe dollitë vazhdojnë. Për Pamelën që do të martohet, për Martinën, arkitekte dhe mike e madhe, për Pettinose dhe për të gjitha të tjerat. Rodriguez drejton lojën e gotave dhe gjallëron mbrëmjen.

“Kjo, Cecilia Rodriguez, nga nesër do ta dërgojmë në rehabilitim, por sot është me neeee”, bërtet ajo duke u kthyer nga motra me gotën në dorë. Harmonia është e madhe, por si do të përfundojë fundjava alkoolike e klanit Rodriguez?