Zyrtarizimi i Jose Mourinho-s ka entuziazmuar dhe ka bërë të ëndërrojnë tifozët e Roma-s.

Edhe pse Special One është garanci për goditje të mëdha në merkato. Për momentin nuk ka asgjë zyrtare, por diçka ka filluar të lëvizë, veçanërisht duke patur parasysh se lojtarët e huazuar nga verdhekuqtë.

Mes këtyre është Alessandro Florenzi.

Mbrojtësi është huazuar te Paris Saint-Germain me të drejtën e blerjes. Pavarësisht paraqitjeve të mira, lojtari duket se nuk do të blihet nga francezët.

Kështu, italiani mund të kthehet në kryeqytetin italian për t’u vënë nën urdhrat e Mourinho-s, sipas Corriere dello Sport.