Real Madridi mund të humbasë qendërmbrojtësin Eder Militao. Ky i fundit nuk po luan nën urdhrat e trajnerit Zinedine Zidane, pasi ky i fundit nuk e preferon futbollistin e ri.

22-vjeçari ka interesimin e Tottenhamit. Skuadra e Jose Mourinho ka probleme në qendrën e mbrojtjes dhe trajneri po mendon për alternativat. Militao nga krahu tjetër po mendon për skuadrën e tij dhe do të përforcohet.

Militao ka luajtur vetëm 2 ndeshje këtë sezon. Ai ma marrë vetëm 134 minuta, shumë pak për të. Braziliani u afrua me pritshmëri të mëdha, por investimi i tij nuk doli i goditur.