Pak ditë më parë, në rrjetet sociale u bë virale kjo pamje e realizuar nga kamerat e kopshtit zoologjik në Amarillo, Teksas, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e realizuar në orën 1.25 të datës 21 maj.

Fotoja tregon një figurë të çuditshme përtej gardhit mbrojtës: “Kopshti zoologjik Amarillo kapi një imazh të çuditshëm jashtë kopshtit zoologjik në mëngjesin e hershëm të 21 majit (rreth orës 1:25 të mëngjesit)”, shkruan në Twitter.

Oficeri i objektit që vendosi të bëjë ngjarja e njohur. Imazhi me kokrra bardh e zi portretizon një krijesë fantazmë në një pozicion të drejtë. Zbulimi u bë rastësisht ditët e fundit, kur rojet e kopshtit zoologjik nisën të shikonin regjistrimet e kamerave të vëzhgimit dhe vunë re siluetën.

Michael Kashuba, drejtor i departamentit të parqeve dhe rekreacionit të qytetit të Amarillo, shpjegoi se e mori foton nga një punonjës: “Askush nga ne nuk mund ta kuptojë se çfarë është.

Kështu që ne vendosëm të shkojmë drejtpërdrejt në komunitetin tonë në ueb” tha ai duke motivuar zgjedhjen për ta bërë publike në Twitter. Natyrisht nën postim debati shpërtheu menjëherë, me hamendjet më të pamundshme.

Nga UFO-t, deri te chupacabra dhe Bigfoot, duke kaluar nëpër hipotezën e një shakaje të bërë nga dikush ose një kafshë e vërtetë me një farë deformimi. Do të shohim në të ardhmen nëse do të dalë e vërteta (apo krijuesi i shakasë), me ç’rast do t’ju postoj për këtë. Cili është supozimi juaj?

Por, ekziston edhe nje tjeter hamendesim ne rrjetet sociale. Sipas shume personave, Kopshti Zoologjik ne Amarillo te Texas duket se nuk ka me vizitore dhe pikerisht per te bere buje dhe per te terhequr vemendje, ka improvuar kete gje me rojen e kopshtit te veshur si kafshe…