Napoli i Gennaro Gattuso-s ka marrë një fitore bindëse në javën e katërt të Serisë A.

Axurrët, në fakt, kanë mpostur 4-0 Atalanta-n e mrekullive.

Sifa e luajtur në San Paolo është vendosur në pjesën e parë, në të cilët vendasit kanë shënuar plot katër gola.

Lozano (23′, 27′), Politano (30′) dhe Osimhen (43′) kanë qenë autorët e golave.

Goli i ngushëllimit për miqtë është realizuar nga Lammers në të 69-ën.

Kjo fitore e ka ngjitur Napoli-n në vendin e tretë të renditjes, vetëm një larg Atalanta-s dhe Milan-it që kryesojnë me 9 pikë, por kuqezinjtë kanë një ndeshje më pak.