Pas ndarjes nga Shakira mes thashethemeve për pabesi, Gerard Pique duket se nuk është shumë i pëlqyer në Kolumbi, vendin e origjinës së ish-partneres së tij.

Kolumbia nuk e fal tradhtinë e supozuar. Disa media propozuan shpalljen e futbollistit “persona non grata” në Kolumbi.

Jo vetëm për shkak të tradhtisë së pretenduar ndaj këngëtares. Kolumbianët janë të çmendur sepse futbollisti ka vizituar vendin e Amerikës së Jugut vetëm një herë me Shakira-n në 12 vitet e lidhjes.

Popullariteti i Pique pëson rënie:

Në Barranquilla, vendlindja e Shakira-s, ​​popullariteti i mbrojtësit të Barcelonës është në rënie, por edhe në rrjetet sociale.

Pique humbet çdo ditë ndjekës në rrjetet sociale që nga ndarja me këngëtaren. Përkundrazi, ajo fitoi ndjekës dhe numri i saj në rrjetet sociale u shtua.

Numri i riprodhimeve të saj në Spotify vazhdon të rritet, veçanërisht me këngën e saj të fundit refuzuese “Te Necesito”.