Ai fluturon në një aeroplan, ka një koleksion supermakinash luksoze dhe madje edhe një pishinë, të cilën nuk e përdor sepse është e papërshtatshme për logjistikën.

Kjo është jeta e të vetë-përshkruarit “Djali më i pasur në Amerikë”, Donald Dougher, i cili fiton pothuajse 20,000 euro në muaj falë kanalit të tij në YouTube, të krijuar në 2019, dhe profileve të TikTok dhe Instagram.

Videot e tij shikohen nga miliona njerëz dhe falë të ardhurave nga reklamat ai është bërë jashtëzakonisht i pasur pavarësisht moshës së tij të re.

Dhe, siç u përmend, atij i pëlqen ta quajë veten “fëmija më i pasur i Amerikës”, edhe pse në fakt besohet se është “vetëm” në vendin e 19-të. Sot ai është 15 vjeç dhe padyshim që sipas ligjit amerikan nuk mund të ngasë makinën, por kjo nuk e pengon të blejë makina.

Sigurisht, jo makina çfarëdo: në garazhin e tij, spikasin McLaren, Bugatti, Ferrari, Pagani, Lamborghini: më të mirat e markave ndërkombëtare, të cilat Donald i shfaq në profilin e tij TikTok, që ka 268,000 ndjekës.

Ndër deklaratat e tij më kurioze, një herë ai zbuloi se familja e tij “braktisi” një shtëpi me vlerë 5 milionë euro pasi bodrumi u përmbyt për shkak të palmave me vlerë mbi 900 milionë euro të mbjella gabimisht, në vendin e gabuar.

Donaldi shpjegoi gjithashtu se i pëlqen “jeta e bukur”, shtoi se ka disa shtëpi dhe më pas theksoi se, pavarësisht se ka një pishinë, nuk e përdor pasi ndodhet në katin e poshtëm dhe nuk dëshiron të ecë në rrugë.

Mesa duket ajo ka edhe këpucë që lidhen vetë. Megjithatë, ai theksoi se i gjithë ky luks ka një çmim: në fakt, sipas asaj që ka deklaruar vetë, nuk ka një orë të javës që nuk punon. Me pak fjalë, gjëra miliarderësh.