Verat e nxehta na bëjnë me më shumë dëshirë, pas dy vitesh pandemie, të dalim në mbrëmje dhe të hamë darkë: qoftë me miqtë, familjen apo të dashurin ose të dashurën, në muajt e verës është e vështirë të mbajmë dietën.

Megjithatë, nëse nuk mund të shkojmë shumë larg, në restorant mund të shmangim karbohidratet dhe ëmbëlsirat dhe të fokusohemi te proteinat për të ulur ndjenjat tona të fajit: peshku, në këto raste, duhet të jetë zgjedhja e parë, por kur nuk është e mundur, shkoni për mish.

Siç mund ta imagjinoni, jo të gjitha prerjet dhe llojet e mishit janë të njëjta: disa janë më të dobëta, të tjera më të pasura me yndyrë – dhe ne e dimë se çfarë do të thotë për kolesterolin – kështu që është mirë të jemi të vetëdijshëm për zgjedhjet e duhura për të bërë kur të gjejmë veten duke ngrënë jashtë.

Nga cili biftek duhet të qëndrojmë larg nëse po përpiqemi të bëjmë zgjedhje më të mira ushqyese kur nuk jemi në shtëpi?

Më e keqja është sigurisht ribeye, e shitur gjithashtu si entrecote ose fileto skoceze dhe e njohur me termin “ribeye”.

Kjo prerje mishi është shumë e shijshme dhe e butë në të njëjtën kohë dhe vjen nga zona e kafazit të sipërm të brinjëve që shkon nga brinja e gjashtë në të dymbëdhjetën e gjedhit.

Duke qenë pjesa e përparme e Longissimus dorsi, ribeye ulet pranë kapakut të mishit që mbështillet rreth pjesës më të trashë të biftekut.

Nëse nuk e keni kuptuar ende, ky biftek është i mbushur me yndyrë: në veçanti përmban yndyrna të ngopura, armiq të betuar të kolesterolit, kështu që nëse hahet në sasi të mëdha dhe vazhdimisht mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Për më tepër, pikërisht për shkak të pranisë së konsiderueshme të yndyrës, brinja e viçit është gjithashtu ndër biftekët më kalorike për të zgjedhur, aq sa mund të arrijë deri në gati 900 kalori për racion.

Sigurisht që është në rregull të kënaqemi me ndonjë biftek herë pas here, mundësisht të shoqëruar me perime, por nëse jemi në dietë ose kemi probleme me kolesterolin dhe trigliceridet e larta, duhet të zgjedhim një fileto: ka shumë pak yndyrë të ngopur dhe rreth 200 kalori për porcion.