Neymar mund të qëndrojë te PSG.

Për këtë arsye, sipas Sky Sports UK, klubi francez ka intensifikuar negociatat për rinovimin e kontratës së sulmuesit brazilian.

Ish-ylli i Barcelona-s ka një marrëveshje deri në 2022 dhe duket se është i lumtur me eksperiencën në Paris, të filluar në 2017-ën.

Të mërkurën ka qenë vendimtar në fitoren 2-1 kundër Marseille, duke shënuar penalltinë që ka ndihmuar skuadrën e Pochettino-s të dyfishonte avantazhin.