Dashi

Mos harroni se gjithçka është relative. Atë që një person mund ta etiketojë si një fatkeqësi, një tjetër mund ta shohë thjesht si një përplasje të vogël në rrugë. Përafroni veten me këndvështrimin e fundit. Ndikimi juaj qetësues natyrisht do t’u sjellë lehtësim atyre që ju rrethojnë.

Demi

Sot do të përballeni me një kundërshtim të ashpër. Mos lejoni që perspektivat e çrregullta të njollosin idenë tuaj për të vërtetën. Dëgjoni atë që njerëzit e tjerë kanë për të thënë, por mbani mend se gjyqtari përfundimtar është zëri juaj i vogël nga brenda. Mbani kokën lart.

Binjaket

Mos harroni se jo gjithmonë duhet të bëni gjithçka me libër. Ndonjëherë idetë më të mira lindin nga trimëria ndaj të panjohurës. Sot është dita juaj për të ngjyrosur jashtë linjave. Të bësh këtë me siguri do të çojë drejt suksesit.

Gaforrja

Njerëz të tjerë mund të duan të mbeten vetëm sot, ndaj mos i shqetësoni. Vetëm sigurohuni që të mos i interpretoni veprimet e tyre si një fyerje ndaj jush. Mbani në mend se këta njerëz thjesht kanë nevojë për pak liri dhe hapësirë për të kryer punën e tyre gjithashtu.

Luani

Si zakonisht, ju jeni të rrënjosur në qendër të një konflikti të vështirë. Mendimet tuaja të forta ju kanë futur në një rrëmujë nga e cila duket se nuk mund të shpëtoni. Duhet të largoheni herë pas here nga fusha e betejës në mënyrë që të kompozoni veten dhe të mendoni qartë.

Virgjeresha

Idetë tuaja po ushqehen nga të gjitha anët sot. Mbështetja po vjen nga të gjitha anët. Jeni në një pozicion të mrekullueshëm për të ecur përpara me planet tuaja, kështu që vazhdoni dhe veproni. Nëse shpresoni t’ia dilni vetë, tani është koha për ta bërë këtë.

Peshorja

Mos lejoni që shpirti juaj sipërmarrës të humbasë. Është e mundur që çështjet më të mëdha të lënë në hije planet tuaja, por kjo nuk është arsye për të hequr dorë nga qëllimet tuaja. Mbani ëndrrat tuaja të gjalla, edhe nëse kjo do të thotë t’i vendosni ato në pritje në këtë kohë.

Akrepi

Bota më në fund është gati të dëgjojë mesazhin tuaj. Ju ndjeni se njerëzit janë në gjendje të përqafojnë talentin tuaj dhe të vlerësojnë dhuratat unike që duhet t’i sillni botës. Tregojini me krenari në vend që t’i fusni në dollapin tuaj.

Shigjetari

Kuptoni se jeni një pjesë e rëndësishme e një ekipi më të madh. Kontributi juaj është i rëndësishëm, edhe nëse nuk merrni mirënjohje individuale për punën që bëni. Dije me zemër se puna jote është e rëndësishme dhe se shfaqja nuk mund të vazhdojë pa ty.

Bricjapi

Rrotullimi i fatit të mirë në të cilin keni qenë kohët e fundit mund të ndalet papritmas. Problemi këtu është se ju keni qenë aq i zënë duke u përqendruar te vetja, saqë i keni lënë pas dore plotësisht njerëzit me të cilët merreni në baza profesionale.

Ujori

Konfigurimi planetar i sotëm ju jep mundësinë të njiheni me dikë për të cilin jeni përpjekur të pretendoni se nuk keni fare ndjenja, për arsyet tuaja të veçanta. Energjia në ajër do të thotë që gjërat nuk mund të mbeten të fshehura; ato me siguri do të dalin në shesh.

Peshqit

Me siguri do të lini përshtypje me energjinë e sotme astrale. Duket se asgjë nuk mund t’ju ndalojë të bëni atë që dëshironi të bëni ose të arrini atë që dëshironi të arrini në fushën e dashurisë. Marrëdhëniet e përhershme mund të marrin një nxitje të vërtetë të energjisë pozitive.