Khalilah, jahti tërësisht i praruar, ka mbërritur në Xhenova dhe po tërheq vëmendjen mbi vete sidomos për shkak se shitet për një çmim marramendës.

Pasi ka mbërritur në brigjet e Xhenovas, Khalilah, jahti tërësisht i praruar, sigurisht që nuk ka kaluar pa u vënë re. Superjahti Khalilah 49 metra i gjatë u ndërtua nga Palmer Johnson në vitin 2014 dhe, pas vitesh qiraje me 250,000 euro në javë, është në shitje për 28,500,000 euro.

Me një kornizë karboni dhe alumini, superjahti Khalilah dallohet lehtësisht nga pjesa e jashtme e tij prej ari. Është jahti më i madh i ndërtuar ndonjëherë nga pronari amerikan Palmer Johnson, i cili është pronari aktual.

Anija luksoze mund të strehojë deri në dhjetë persona dhe përfshin dy suita master, dy kabina VIP dhe një kabinë dyshe. Jahti i artë 49 metra i gjatë mund të strehojë gjithashtu një ekuipazh prej nëntë personash në bord.

Brenda Khalilah ka një zonë të madhe ndenjeje me një sallë pritjeje dhe dhomë ngrënieje me hapësirë ​​të hapur, orendi të bëra me porosi, dysheme lisi të bardhë dhe dritare të mëdha që lejojnë dritën dhe peizazhin përreth të depërtojnë deri në brendësi.

Kuzhina është gjithashtu e pajisur me një plan të hapur dhe i lejon të ftuarit të kontaktojnë me shefin e kuzhinës gjatë lundrimit.

Në kuvertën e sipërme ka një dhomë me ndriçim natyral ku mund të pushohet dhe një sallë pritjeje me një sipërfaqe ngrënieje prej 110 metrash katrorë. Jahti ofron gjithashtu një klub plazhi me një platformë të madhe zhytjeje dhe një pishinë të ngritur.

Khalilah madje zotëron një tender ari me porosi prej shtatë metrash, dhe lodra të ndryshme uji për mysafirë, si p.sh. hoverboard, wakeboard, ski jet, kajakë, dërrasa me vozitje dhe më shumë. Jahti Khalilah është aktualisht në shitje, por gjithashtu mund të merret me qira për 250,000 euro në javë.