Rezidenca e fortifikuar e Steven Seagal në Arizona prej 3.4 milionë dollarësh është e pajisur me xham antiplumb. Ndoshta luajtja e një roli në të gjitha ato filma aksion, e lejon që realiteti të përzihet me trillimin…

Kur aktori Steven Seagal ndërtoi shtëpinë e tij me porosi në Scottsdale Arizona, në vitin 2001, ai nuk e bëri të sigurt pronën prej 12 hektarësh vetem pas një porte:

Ai shtoi xhama antiplumb dhe shumë prej tyre. Pothuajse çdo dhomë në shtëpi, ka një mur xhami ose dritare xhami, të gjitha të padepërtueshme.

Vendi tani është në shitje, i listuar për 3.395 milionë dollarë. Ndodhet në komunitetin e mbrojtur nga rojet e Carefree Ranch në malin e shkretëtirës, ​​i rrethuar nga flora e shkretëtirës dhe gjelbërimi i golfit.

Më i afërti është kursi Chiricahua, por gjashtë kurse Jack Nicklaus Signature janë aty pranë, si dhe një kurs i ri i vlerësuar nga USGA, par-54.

Pasuria përfshin një shtëpi kryesore me katër dhoma gjumi, pesë banja, si dhe një 600 katrore. shtëpi për mysafirë në këmbë me suitën e saj të bollshme të dhomës së gjumit, kuzhinë të plotë dhe zonën e ndenjes.

Të gjithë ata mure xhami lejojnë pamjet mahnitëse të shkretëtirës nga agimi deri në perëndim të diellit, me vezullimin e yjeve dhe dritat e largëta të qytetit të Phoenix që shfaqen natën.

Dhomat e ajrosura të shtëpisë kryesore prej gati 9000 metra katrorë hapen në tarraca dhe ballkone të mbështetura nga shtylla guri me thekse bakri. Brenda, ka një dhomë shfaqjeje (natyrisht), dhomë e mrekullueshme, dhomë familjare dhe dhomë lojërash.

Kuzhina është menduar për argëtim, gjë që ka qenë një gjë me fat për Seagalin, pasi ai ka shtatë fëmijë, sipas “TopTenRealEstateDeals”, kështu që furrat e shumta, pajisjet e kuzhinierit dhe një qilar mund të ndihmojnë në ushqyerjen e turmës.

Dy suita kryesore të gjumit lejojnë shumë vend për të fjetur për të gjithë bandën. Të dyja kanë dollapë dhe banjo të ngjashme me banjën, ku njëra përfshin gjithashtu një dhomë ndenjjeje dhe një oxhak.

Jashtë, do të gjeni tarraca të mbuluara prej guri për të qëndruar larg diellit dhe një pishinë me skajet e pafundme me pamje nga lugina përreth.

Vaska e nxehtë do të tërhiqet në netët e ftohta të shkretëtirës. Një barbeque e integruar dhe kuzhina e jashtme kompletojnë tarracën e ngrënies. Tre garazhe të bukura dhe një motor i gjerë lejojnë shumë parkim.