Einxhel Shkira është shumë aktive në rrjetet sociale dhe përmes një Instastory, ajo ka bërë një falenderim publik për një vajzë, e cila e ndihmoi në kinema.

“Dua të falenderoj një vajzë qe sot në kinema i kisha zen vendin,sepse ishte ulsja me afer shkallve,per te levizur nese sdo ndjehesha mire ne ndonje moment (pasi se fundmi si klastrofobike qe jam + shtatzania vendet e mbyllura me sikletosin) nderkohe ato ishin tre veta dhe vendi jon ishte vetem per diveta, pra ajo do duhej te ndahej nga e ema dhe mikesha ose motra saj.

Nuk pranoi kurrsesi tja ktheja vendin,ishte e gatshme te shkonte ne rreshtin pare dhe pse bileten e kishte `vip seats’.Pasi djali i salles nuk e la te zinte vendet e lira poshte ajo u ul ne toke prane njerzve te saj, serisht qe une tmos ndroja vendin…

Pas shume mundimesh djali salles arriti te sistemoj vendet qe ajo te ulej prane mamas se saj e tmos rrinte ne toke,por une jam shume e prekur dhe habitur nga gjesti saj sa isha teper ne siklet qe dikush po e bente kete gje.

Nuk ta mesova dot emrin por serisht dua tet falenderoj publikisht per veprimin tend dhe te pergezoj familjen per vajzenorkan rritur me kete tolerance,edukate dhe te ket nje zemer aq te mire. Gjithashtu falenderoj djalin e salles dhe te gjithe ata qe u spostuan per fajin beni hallall”, shkroi Einxhel.