Bodybuilderja dhe modelja e fitnesit me origjinë ruse, Vladislava Galagan, është mbiquajtur “Kendal Jenner me steroide” dhe “Hulk i vërtetë” për fytyrën e saj të bukur dhe trupin tepër muskuloz.

Modelja 27-vjeçare e fitnesit është bërë e njohur në rrjetet sociale falë “përzierjes perfekte” të një fytyre tërheqëse, femërore dhe një trupi të skalitur për t’u patur zili.

Megjithatë, ndërkohë që mburret me qindra mijëra fansa, nuk mungojnë dyshuesit dhe pyetja nëse e gjithë kjo është e vërtetë. Në fakt, shumë e akuzojnë atë se ka ndryshuar në mënyrë dixhitale fotot e saj për të tërhequr vëmendjen ose për përdorimin e mjeteve të bazuara në inteligjencën artificiale për të “zbukuruar”.

Po çfarë thotë ajo? Galagan tha: “Njerëzit më thonë se muskujt e mi janë bërë Photoshop sepse nuk mund të besojnë se dikush që duket si unë mund të jetë kaq i fortë. Ata vazhdojnë të më thonë se dukem si ‘Kendall Jenner me steroide'”.

E lindur në Temryuk, Rusi, Vladislava Galagan filloi të shkonte në palestër 11 vjet më parë dhe përfundimisht ra në dashuri me të. Sot ai stërvitet me pesha të paktën gjashtë herë në javë, për rreth 90 minuta në seancë dhe ha katër vakte në ditë, duke favorizuar ushqimet e pasura me proteina si viçi, vezët, gjeli i detit, pula dhe peshku.

Galagan pranoi se përdorte drogë për të përmirësuar fizikun e saj, por shtoi se nuk është ndonjë pilulë magjike që e bën punën e vështirë dhe dietën të parëndësishme. Është diçka që i jep asaj një avantazh në kërkimin e saj për një fizik me pamje mbinjerëzore.

Influencuesja e fitnesit me origjinë ruse, e cila tani jeton në Pragë në Republikën Çeke, ka reaguar ndaj njerëzve që e akuzojnë atë se ka bërë fotografi dhe video të saj për të rritur kontrastin midis fytyrës së saj të bukur dhe trupit muskuloz, duke pretenduar se është thjesht gjenetikë.

Ajo tha: “Kam gjetur ekuilibrin e duhur midis fytyrës dhe trupit tim. Unë jam muskuloze dhe e bukur, dhe kjo shitet shumë mirë. Shumë mendojnë se është CGI ose Photoshop, por nuk është ashtu”.