Atalanta po mendon që shesë Papu Gomezin nga ekipi pas përplasjev me Gian Piero Gasperinin. Kapitenin dhe trajnerin u zunë keq dhe kjo ka bërë që lideri i bergamezëve të mos luajë shumë.

Drejtuesit po mendojnë që të shesin 32-vjeçarin që në merkaton e janarit. Ata duan të mbushin arkat sidomos nëse e shesin drejt Interit apo Milanit, dy rivalëve direkt për Serie A.

Ndeshja e fundit që Papu Gomez ka luajtur është ajo e 16 dhjetorit kundër Juventusit. Atalanta dëshiron ta shesë me patjetër, nëse nuk marrin një ofertë të mirë në janar me shumë mundësi do ta lënë jashtë listës së skuadrës së tyre deri në fund të sezonit.