Mesfushori i Real Madridit, Martin Odegaard, është krejtësisht i zhgënjyer nga mënyra se si po trajtohet nga trajneri Zinedine Zidane. Lojtari norvegjez u mendua se do të ishte i rëndësishëm në këtë sezon, por nuk ka ndodhur kështu.

Ai ka kërkuar që të largohet nga ekipi dhe të gjejë një skuadër ku mund të luajë më shumë. Real Sociedadi dëshiron ta rikthejë sërish në ekip, por nuk janë vetëm spanjollët në garë me të.

Emri i ekipit të ri që dëshiron Odegaardin është Martin Odegaard. 22-vjeçari pëlqehet nga trajneri Mikel Arteta pa harruar faktin që marrëdhëniet mes klubeve janë të mira.