Situata mes Shakirës dhe Pique është komplikuar akoma më shumë. Ndërsa pret të gjejë një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve dhe ndarjen e pronës së përbashkët (përfshirë një avion privat luksoz që asnjëri prej tyre nuk dëshiron të heqë dorë), këngëtarja kolumbiane duhet të përballet me një “mungesë respekti” nga ana e ish-partneri.

Mbrojtësi i Barcelonës dyshohet se po përjeton një romancë të re me një vajzë më të re. Sipas The Sun, fatlumja do të quhej Clara Chia Marti: të gjitha llogaritë e saj sociale do të ishin hequr për të mbrojtur imazhin e saj dhe jo për të qarkulluar fotot e saj.

Pique dhe e dashura e re

“Gerard dhe Clara janë takuar me njëri-tjetrin për muaj të tërë. Ajo është një studente që punon për të, duke organizuar evente. Ata kanë heshtur për marrëdhënien e tyre, por të gjithë rreth tyre e dinë se çfarë po ndodh.

“Njerëzit i ndihmuan ta mbanin të fshehtë romancën, gjë që është shumë serioze”, tha një burim. Programin Gossip No Like shtoi se tashmë futbollisti e ka prezantuar vajzën me prindërit e tij.

“Problemi është se prindërit e tij jetojnë pranë Shakirës, ​​e cila synon të ndërtojë një mur për t’u izoluar nga gjithçka, duke mbuluar ish-vjehërrit e saj dhe natyrisht Clara-n”.

Për 12 vjet nëna e Pique ishte shoqja e vetme e Shakirës në Barcelonë, por tani gruaja do të ishte në anën e djalit të saj. Kjo është një nga arsyet e shumta që do ta kishte shtyrë yllin e popit të vendoste të largohej nga Spanja dhe të kthehej për të jetuar në Miami.

Pique dhe gjesti fyes ndaj Shakirës

“Pique u pa në shtëpinë e prindërve të tij, në kopsht, duke u puthur dhe përqafuar me Clara-n. Një mungesë e madhe respekti për Shakirën”, zbuloi një burim i brendshëm.