Java e tretë e Serie B përfundon me ndeshjen e së hënës në Sinigaglia mes Como dhe Brescia, por më shumë se te njëzet e dy futbollistet në fushë, sytë janë te Cesc Fabregas, i ulur në stol dhe në fushë nga minuta e 72.

Megjithate, edhe pse Thierry Henry ne tribune pasi eshte bere aksioner, Como mbetet me dhjete vete dhe ne pjesen e dyte peson golin qe i jep fitoren Brescia-s! Nje ndeshje ku ka pasur edhe nderprerje te energjise elektrike dhe dritat jane fikur…

Mes VAR dhe ngaterresave, arbitri akordon plot 11 minuta shtese. Pesë minuta nga fundi ka vend edhe për nënshkrimin e ri Cutrone, në vend të Bovolon. Por për vendasit nuk mjafton: Brescia e Clotet merr 3 pikët, fluturon në 6 dhe nuk humbet nga grupi kryesues.