Leona Lewis ka treguar se ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. 37-vjeçarja dhe bashkëshorti i saj, Dennis Jauch, sot u kanë thënë fansave se e kanë quajtur vajzën e tyre Carmel Allegra.

Ish-fituesja e X Factor e ndau lajmin në Instagram mbrëmë. Së bashku me një foto të lezetshme ajo shkroi: “Dhe pastaj ishin tre. Carmel Allegra jonë e vogël mbërriti më 22.7.22.”

Dennis, i cili është një drejtor kreativ me origjinë gjermane, ndau të njëjtën foto dhe mesazh në llogarinë e tij në Instagram.

Miqtë dhe fytyrat e famshme i dërguan mesazhe këngëtares, duke e uruar për ardhjen e re, me Michelle Visage, fituesja e “Dancing on Ice” dhe prezantuesja e radios Sonny Jay, si dhe këngëtarja Jessie J, të gjithë kanë komentuar në postimin e saj në Instagram.

Leona njoftoi shtatzëninë e saj në muajin mars, duke ndarë një foto të saj me një fustan të zi, duke treguar barkun e saj të fryrë. Ajo i ka shkruar postimit: “Mezi pres të takohemi në verë”.

Leona është e martuar me producentin dhe koreografin Dennis Jauch që nga viti 2019. Çifti u martua në pronën e Sting në Toskanë, Itali, para 180 miqve dhe anëtarëve të familjes, duke përfshirë këngëtaren e Sugababes Keisha Buchanan dhe fituesin e The Voice Jermain Jackman, të cilët kënduan në ceremoni…