Claire Hogle është kthyer në një stuhi në rrjetet sociale, ajo ka afër 60 mijë ndjekës në You Tube dhe është rreth 500 mijë ndjekës në Instagram, të gjithë duke pritur që lojtarja e golfit të postojë diçka në internet.

Paige Spiranac ka ende shumë më shumë ndjekës se Hogle, vetëm në Instagram ajo ndiqet nga 3.4 milionë dhe megjithëse numrat e Claire janë shumë larg, numri i saj po rritet si shkumë.

Hogle tërhoqi shpejt vëmendjen e fansave të golfit

Hogle i tha Cougar’s Corner, uebsajti i Kolegjit, “Babai im ka luajtur golf gjatë gjithë jetës së tij, kështu që unë u rrita rreth tij, por kurrë nuk luajta apo e ndoqa atë. Në klasën e tetë, nëna ime më tha se duhet të luaja të paktën një sezon golfi në shkollën e mesme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claire Hogle (@clairehogle)

“Kështu që luajta një sezon për të cilin u përgatita gjatë gjithë verës, dhe më pëlqeu shumë. Nuk doja në fillim, por përfundova që më pëlqeu shumë dhe e ndoqa për ta çuar më tej”.

Paige Spiranac u votua si “Gruaja më seksi në botë”

Vetë lojtarja e golfit nuk mund të vlerësohej si gruaja më seksi në planet. “Kështu që @MaximMag më emëroi gruan më seksi këtë vit dhe mua nuk më besohet!”, shkroi në Twitter Spiranac.

Atletja 29-vjeçare filloi karrierën e saj të golfit në Universitetin e Arizonës dhe Chicago State. Në vitin 2015, një sukses në Kampionatin e Lojërave të Ndeshjeve të Shoqatës së Grave të Golfit të Kolorados e bëri atë të njohur dhe filloi të shumonte ndjekësit e saj në rrjete.

Ajo nuk ia doli si profesioniste, por është një personazh i famshëm i golfit gjithsesi, duke bashkëpunuar me kompani të shumta që lidhen me sportin, duke përfshirë Club Champion, simulatorin e golfit X-Golf, Shot Scope, Swag Golf, PointsBet dhe Dynamic Brands , kompania që qëndron pas markave të shumta të veshjeve dhe pajisjeve të golfit premium.