Dukej sikur gjithcka ishte zgjidhur dhe madje ishin pergatitur edhe vizitat mjekesore, sidomos sepse Fabian Ruiz u shit te PSG dhe raporet ishin te shkelqyera… Por Napoli nuk do të mirëpresë Keylor Navas.

Të paktën tani për tani. Marrëveshja mes portierit të PSG-së dhe Napolit ishte finalizuar dhe elementi që mungonte në plotësimin e enigmës ishte vetëm një marrëveshje mes kostarikanit dhe klubit francez për pagesën e largimit…

Trajneri i ri i kampionëve francezë, Galtier, preferon qartë Gigio Donnarumma-n ndaj Navas-it dhe lamtumira e Ospina dukej se ishte përbërësi i munguar për të realizuar martesën mes Navasit dhe klubit te De Laurentis, edhe pas ardhjes paraprake të Sirigut.

Përkundrazi, gjithçka u zgjidh pa asgjë. Por përpjekjet nuk munguan: siç informon Il Corriere dello Sport, Giuntoli u përpoq deri në momentin e fundit të dobishëm për të arritur te Keylor Navas, madje duke ndryshuar formulën, duke tentuar një përpjekje të dëshpëruar për ta huazuar, por PSG nuk pranoi dhe Navas do të mbetet në Parisi.

Një përpjekje e re në janar është shumë e mundshme, me ish-portierin e Real Madridit që të ketë kohë të flasë personalisht me klubin parizien pa presionin e afateve të tregut për të gjetur një zgjidhje që mund të kënaqë të gjitha palët e përfshira.