PSG po negocion me ekipin e Evertonit që të blejë në mënyrë përfundimtare sulmuesin Moise Kean. 20-vjeçari ka arritur të bëjë mjaft mirë me ekipin francez dhe dëshiron kalimin në Paris.

Drejtori Leonardo dëshiron të paguajë rreth 31 milionë euro për shërbimet e lojtarit. Futbollisti duket i rilindur në Francë, aty ku ka shënuar disa gola.

Kalimi nga Juventusi tek Evertoni nuk ishte i duhuri nga futbollisti i ri. Kean nuk mori shumë minuta dhe tashmë ndihet më mirë. Italiani pati fat sepse është i dëmtuar dhe Icardi.