Corgi është një nga qentë e vegjël më të lezetshëm mes kafshëve shtëpiake dhe kjo pamje tregon një qenush të adhurueshëm që duket se po tallet me oficerët e policisë. E gjithë skena është kapur në një video gazmore që është bërë virale në rrjetet sociale dhe që me siguri do t’ju bëjë të buzëqeshni.

Videoja është shpërndarë në faqen e qenit shtëpiak “corgibobaa”. Ai mori 1.2 milion shikime dhe 138,000 pëlqime. Sipas faqes në Instagram, qeni i këtij klipi mban emrin e Bobës dhe jeton në Los Angeles, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara.

Por çfarë e bën atë kaq të veçantë? Klipi tregon Corgi duke drejtuar makinën e tij lodër të kuqe, e cila duket se drejtohet nga një telekomandë. Më pas ai ndalohet nga një burrë i veshur me uniformë policie.

Megjithatë, sapo qeni gjobitet për shkelje të rregullave të caktuara të trafikut, ja ku vjen surpriza. Në fakt, kafsha ikën pa u ndëshkuar, me agjentin që tenton ta ndjekë.

Përdoruesit e uebit e panë pamjen absolutisht qesharake dhe vërshuan me komente me emoji dhe shaka qesharake. “Ai thjesht po tregon se ka ëndërr të jetë shoferi i makinës së sigurisë në F1”, shkroi një prej tyre me ironi.

Një tjetër ka thënë: “Pasi e pa, Corgi im më tha se donte një makinë të tillë”. Nuk mungonin ata që bënin krahasime me video-lojërat e famshme të Grand Theft Auto. “Po jeto jetën e GTA”, tha një përdorues i tretë.