Ish-sulmuesi i Juventus, Fabrizio Ravinelli, ka këshilluar bardhezinjtë si të përforcojnë sulmin.

“Unë do të merrja Giroud, është një sulmues i rëndësishëm që di si ta mbrojë topin, ta ndihmojë skuadrën të dalë përpara, është i shpejtë në zonën e rreptësisë dhe është i fortë në lojën në ajër”, ka thënë Ravanelli për Radio Sportiva.

“Besoj se është një lojtar i rëndësishëm për skuadrën, por nëse do të ishte e mundur, nëse do të isha Juventus, do të ktheja Manduzkic”.