Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, është i bindur se mund të marrë Kylian Mbappe verën e ardhshme.

E ardhmja e sulmuesit, të cilit i mbeten edhe 18 muaj në kontratën aktuale me PSG, është shumë e paqartë.

Sipas AS, Florentino pret që çmimi i Mbappe të jetë mes 150 dhe 222 milionë euro, shumë rekord e shpenzuar nga PSG për Neymar.

Te Real shpresojnë që tifozët të kthehen në stadium para fundit të sezonit, gjë që do të shtonte të ardhurat e klubit.

Plani tjetër është që të shiten Gareth Bale, Isco, Dani Ceballos, Luka Jovic, Marcelo dhe Brahim Diaz me synimin për të grumbulluar 100 milionë euro.