Real Madrid po përgatit një fushatë blerjesh galaktike për dy sezonet e ardhshme. Siç ka bërë të ditur AS, prioritetet e Los Blancos për vitin 2021 janë blerjet e mesfushorëve Eduardo Camavinga i Rennes dhe sulmuesit Kylian Mbappe të Paris Saint-Germain.

Klubi madrilen e di mirë se kampioni i botës nuk ka dëshir të rinovojë me parisienët dhe, një vit para skadencës, Al-Khelaifi mund të vendosë ta shesë dhe ta lejojë të realizojë ëndrrën e tij për t’u bashkuar me Zidane në Bernabeu.

Më pas është edhe Erling Haaland. Real Madrid, në fakt, ëndërron një dyshe yjesh pikërisht me Mbappe, edhe pse, sipas AS, të paktën deri në vitin 2022 do të jetë “e pamundur’ të blihet sulmuesi i Borussia Dortmund.