Real Madridi ka 3 çështje të nxehta në duar, pasi Luka Modric, Sergio Ramos dhe mund të largohen në fund të sezonit me parametra zero. Të 3 lojtarët duhet të rinovojnë, por ende nuk ka ardhur firma në kontratë.

“Los Blancos” kanë nisur bisedimet me sulmuesin e krahut Lucas Vazques dhe i kanë paraqitur propozimin e parë. Oferta e spanjollëve për rinovimin e kontratës nuk është pranuar nga futbollisti i kombëtares spanjolle.

Kërkesat ekonomike të lojtarit me ofertën e klubit janë larg, prandaj dhe përgjigjja e tij ka qenë negative. Mbetet për t’u parë se si do të shkojnë bisedimet në lidhje me futbollistin e kampionëve.